Award Recipients

Glynn County Schools, 2021-2022

Scroll through all recipients (schools are listed in alphabetical order)
or click on a school name below:

Altama Elementary


Aaron Alejo Jimenz
2nd Grade
September

Chelsea Yu
1st Grade
October

Alexander Lara-Galvan
4th Grade
November

Katie Alejo-Vega
Pre-K
January

Matthew Pina Velazquez
3rd Grade
February

Damien Rodriguez
1st Grade
March

Brunswick High School


Alexander Lawrence
12th Grade
September

Kylie Dallas
12th Grade
October

Alejandra Padilla
12th Grade
November

Jaylen Dunson
12th Grade
January

Eden Davis
12th Grade
February

John Ferguson
12th Grade
March

Burroughs Molette Elementary


Esther Echeverria Leyva
2nd Grade
September

Mali Patterson
5th Grade
October

Cedric Ramsey,Jr.
Kindergarten
November

Jurnee Jones
2nd Grade
January

Jada Mathis
3rd Grade
February

Treason Ladson
5th Grade
March

CB Greer Elementary


Meyer Earl
2nd Grade
September

Lucy Herndon
2nd Grade
October

Axel Garcia Flores
5th Grade
November

Alana Medina
1st Grade
January

Mya Petrovay
3rd Grade
February

Sean Mehaffey
4th Grade
March

F.A.C.E.S. Pre-K


Paris Nixon
Pre-K
September

Chance Haughton
Pre-K
October

Ayden Walker
Pre-K
November

Maya Sellers
Pre-K
January

King Williams
Pre-K
February

Jaymar
Tomas-Pacheco
Pre-K
March

Glyndale Elementary


Brylee Newton
Kindergarten
September

Melvin Ivory, Jr.
5th Grade
October

Za'Nyah Williams
4th Grade
November

Audrey Wolfe
5th Grade
January

Eliza Dominguez
Kindergarten
February

Kaylann Stephens
4th Grade
March

Glynn Academy


Dreshawn Stevens
12th Grade
September

Rachael Walters
12th Grade
October

Madysen Wilborn
11th Grade
November

Isabella Theus
11th Grade
January

Lisbel Ayala
12th Grade
February

Chardannay Butler
10th Grade
March

Glynn Middle School


Chayse Swinson
7th Grade
September

Summer Lovin
6th Grade
October

Malaya Fontimayor
6th Grade
November

Blayne Gunter
7th Grade
January

Zyasia Young
6th Grade
February

Myla Gunn
7th Grade
March

Golden Isles College & Career Academy


Athen Taylor
12th Grade
September

Ja'layna Hippard
12th Grade
October

Culiajhia Lee
12th Grade
November

Caleb Williamson
12th Grade
January

Carson Rozier
12th Grade
February

Brantley Kate Jones
12th Grade
March

Golden Isles Elementary


Peyton Grammer
5th Grade
September

KhloeJohnson
3rd Grade
October

Degan Jackson
1st Grade
November

Cornelius Talbert
4th Grade
January

Mileena Gonzalez
2nd Grade
February

Sierra Sykes
Kindergarten
March

Goodyear Elementary


Mekhi Dunwoody
4th Grade
September

Jahlaila Albertie
3rd Grade
October

Allyson Ortiz-De La Cruz
5th Grade
November

Reyna DeJesus-Visiconti
5th Grade
January

Kymiah Shaw
5th Grade
February

Bobby
Pennamon, Jr.
2nd Grade
March

Jane Macon Middle School


Jenna Campbell
7th Grade
September

Marcus Hayes
6th Grade
October

Bhavik Patel
8th Grade
November

Aleena Overstreet
6th Grade
January

Trenton Lee, Jr.
7th Grade
February

Ji'Quan Brantley
8th Grade
March

Needwood Middle School


Noah Heinmuller
8th Grade
September

Davis Brown
8th Grade
October

Katherine Small
7th Grade
November

Chris Ortiz-Alejandro
6th Grade
January

Grace Pittman
6th Grade
February

Khushi Patel
8th Grade
March

Oglethorpe Point Elementary


Naomi Carpenter
3rd Grade
September

Kendall Bailey
4th Grade
October

Mason Ballard
1st Grade
November

June Humphries
4th Grade
January

Siler Jane Shanks
5th Grade
February

Caroline Culver
5th Grade
March

Risley Middle School


Shanita Cruz
8th Grade
September

Sophie Cole
6th Grade
October

Miguel Garcia Perez
8th Grade
November

Lainey Wilcox
7th Grade
January

Jazmyne Pate
7th Grade
February

Ana Ortiz-Severiano
8th Grade
March

Satilla Marsh Elementary


Kai Brown
2nd Grade
September

China Owens
4th Grade
October

Katherine Neidhardt
5th Grade
November

Lilly Sapp
4th Grade
January

Kinsleigh Wallin
Kindergarten
February

Kimber Wise
3rd Grade
March

Sterling Elementary


Tayla Anderson
4th Grade
September

Jacelyn Thomas
2nd Grade
October

Jaysen Britt-McMillan
3rd Grade
November

Tyrone Anderson, Jr.
5th Grade
January

Ari Hackney
Kindergarten
February

Sophia Romero Cook
1st Grade
March

St. Simons Elementary


Jurnie Armstrong
2nd Grade
September

Ivan Antilano-Tadeo
5th Grade
October

Breaker Bridges
4th Grade
November

Bailey Brown
5th Grade
January

Hank McQuigg
4th Grade
February

Olivia Lemmon
2nd Grade
March