Award Recipients

Glynn County Schools, 2017-2018

Scroll through all recipients (schools are listed in alphabetical order)
or click on a school name below:

Altama Elementary


Gisselle Quiroz-Medrano
1st Grade
September

Chloe Holliday
Kindergarten
October

Christopher Chavero-Zamora
3rd Grade
November

Madisyn Perkins
1st Grade
January

Breanna Mobley
2nd Grade
February

Naomi Ogden
Kindergarten
March

Brunswick High School


Jalia Hubbard
10th Grade
September

Mikayla Armstrong
12th Grade
October

Alexander Kunda
11th Grade
January

Maria Williams
12th Grade
February

Linzi Smith
12th Grade
March

Burroughs Molette Elementary


Avriel Miller
2nd Grade
September

Noah Youmans
Kindergarten
October

Gladys Perez-Lopez
4th Grade
November

Trevaris Hamilton Jr.
4th Grade
January

Rosa Gomez
3rd Grade
February

Trenity Jones
4th Grade
March

CB Greer Elementary


Gavin Zamudio
3rd Grade
September

Brooke Winkelman
4th Grade
October

Avalon Crawford
2nd Grade
November

Emma Lawnichak
1st Grade
January

John-Joseph Stephenson
4th Grade
February

Carah Hill
5th Grade
March

F.A.C.E.S. Pre-K


Chloe Young
Pre-K
September

Tinlee Cox
Pre-K
October

Dontavious Bryant
Pre-K
November

Jzourdain Collins
Pre-K
January

Ky'Mani-Marie Tyson
Pre-K
February

Ry'Lee Thomas
Pre-K
March

Glyndale Elementary


Zaida Pennamon
Kindergarten
September

Trever Bellisle
1st Grade
October

Ezekiel Martinez-Hernandez
1st Grade
November

Kaia Bergquist
5th Grade
January

Alyssa Deaver
2nd Grade
February

Pedro Reyes
Kindergarten
March

Glynn Academy


Carson Connors
12th Grade
September

Jack Podlesny
12th Grade
October

Kayla Wilcox
11th Grade
November

Tyson Alexander
9th Grade
January

Ansley Jones
12th Grade
February

Briseyda Raymundo Bautista
9th Grade
March

Glynn Middle School


Maddox Stroud
8th Grade
September

Jayden Drayton
7th Grade
October

Sara Torbert
8th Grade
November

Brantley Kate Jones
8th Grade
January

Elizabeth Slade
6th Grade
February

Michael Sullins
8th Grade
March

Golden Isles College & Career Academy


Jonathan Waters
11th Grade
September

Alexander Graiser
12th Grade
October

Carson Griffin
9th Grade
November

Matthew LaNeve
12th Grade
January

Michael Allen
12th Grade
February

Joseph "Jed" Thrower
11th Grade
March

Golden Isles Elementary


Anna Snow
5th Grade
September

Brant Usher
4th Grade
October

Brandy Hughes
3rd Grade
November

Dwight Alston
2nd Grade
January

Ashton Brannen
1st Grade
February

Baylee Murray
Kindergarten
March

Goodyear Elementary


Brittany Reyez
5th Grade
September

Elle Baltz
4th Grade
October

A'vree Geiger
5th Grade
November

Samiya Haffaney
3rd Grade
January

Faith Bacon
5th Grade
February

Marianita Oritz
3rd Grade
March

Jane Macon Middle School


Timia Parrish
8th Grade
September

Marq Bosquez
8th Grade
October

Sam Balcourt
7th Grade
November

Sarah Benner
6th Grade
January

Jason Tang
8th Grade
March

Needwood Middle School


Lila Horton
7th Grade
September

Alyssa Heinmuller
8th Grade
October

Marcus Ruiz
7th Grade
November

Nana Kodua
8th Grade
January

Regan Morris
7th Grade
February

Ricardo Laster
8th Grade
March

Oglethorpe Point Elementary


Emmeline Griffith
4th Grade
September

Channing Orendorf
5th Grade
October

Alex Packard
5th Grade
November

Luca Albuquerque
4th Grade
January

Livy Hooks
1st Grade
February

Connor Helfrich
5th Grade
March

Risley Middle School


Kasey Davis
7th Grade
September

Avery Wilson
8th Grade
October

Julian Rosario
7th Grade
November

Cassie Naldrett
8th Grade
January

Riley O'Halloran
7th Grade
February

Grady Sanders
7th Grade
March

Satilla Marsh Elementary


Zoey Stephens
5th Grade
September

Karrigan Pate
3rd Grade
October

Tristan Hopkins
2nd Grade
November

Joseph Stoddard
4th Grade
January

Lilly Heller
1st Grade
February

Kalee Downen
Pre-K
March

Sterling Elementary


Abigail Brown
2nd Grade
September

Reagan Griffis
5th Grade
October

Hayden Chapman
5th Grade
November

Jacques Chapman Jr.
5th Grade
January

Mary-Beth Kelly
5th Grade
February

Clayton Owens
4th Grade
March

St. Simons Elementary


Lillian Roberts
4th Grade
September

Dania Lopez-Morales
5th Grade
October

Hayes Yougner
2nd Grade
November

Ava Grace Good
4th Grade
January

Aiden Miller
5th Grade
February

Bianca Alonso
5th Grade
March