Award Recipients

Glynn County Schools, 2015-2016

Scroll through all recipients (schools are listed in alphabetical order)
or click on a school name below:

Altama Elementary


Talaysia Monday
2nd Grade
September

Ashton Chase
5th Grade
October

Ronny Castanon
2nd Grade
November

Nikki Landingham
5th Grade
January

Dylan King
3rd Grade
February

Alejandra Garza
5th Grade
March

Brunswick High School


Christopher Bunkley, II
12th Grade
September

Valerie Rameirez
11th Grade
October

Daniel Horne
9th Grade
November

Katie Glass
11th Grade
January

Briana Herndon
12th Grade
February

Kiley Bradham
11th Grade
March

Burroughs Molette Elementary


Jermane Owens
3rd Grade
September

Ariel Perez-Lopez
Kindergarten
October

Sebraea Stanley
4th Grade
November

Ray'Ziah Smith
1st Grade
January

Stephen Nelson
5th Grade
February

Iyanna Brown
2nd Grade
March

CB Greer Elementary


Emma Kate Kidder
3rd Grade
September

Terrance Haywood
5th Grade
October

Erik Reyes
2nd Grade
November

Kirby Strickland
Kindergarten
January

Caleb Covey
Pre-K
February

Miracle Williams
1st Grade
March

Coastal Academy


Jernard McKinney
3rd Grade
September

Reco Brown
8th Grade
October

Demetrius "DJ" Hall
9th Grade
November

Kevin Willingham
11th Grade
January

Ashlyn Morrison
8th Grade
February

Jacobie Gamble
4th Grade
March

F.A.C.E.S. Pre-K


Kylen Arrington
Pre-K
September

Skyler Lane
Pre-K
October

Brella Pennamon
Pre-K
November

Kimsie Crane
Pre-K
January

Hayden Austin
Pre-K
February

Taylor Roberson
Pre-K
March

Glyndale Elementary


Madison Mention
4th Grade
September

Emanuel Chia
3rd Grade
October

Isaiah Whiddon
1st Grade
November

Giselle Rodriguez-Cangas
1st Grade
January

Maritza Marcos-Jiminez
Kindergarten
February

Famir Abray
1st Grade
March

Glynn Academy


Marcus Maxwell
11th Grade
September

Alexandria LaMadrid
12th Grade
October

Rodney Infante
12th Grade
November

Madeleine McMahon
12th Grade
January

Christina Wilson
12th Grade
February

Thomas Brock
9th Grade
March

Glynn Middle School


Luther Scott
6th Grade
September

Madden Robinson
8th Grade
October

AaNieyah King
8th Grade
November

April Stephenson
8th Grade
January

Takela Wilson
6th Grade
February

Parker Eberly
7th Grade
March

Golden Isles Career Academy


June Higgins
12th Grade
September

G'Annalyse Jackson
12th Grade
October

Morgan McElmurray
12th Grade
November

De'andre Alston
11th Grade
January

Bryce Highsmith
12th Grade
February

Matthew Phillips
12th Grade
March

Golden Isles Elementary


Kendall Lee
5th Grade
September

Dalton O'Quinn
4th Grade
October

Maddison Futch
3rd Grade
November

Mason Futch
2nd Grade
January

Cheyenne Crosby
1st Grade
February

Caedmon Walker
Kindergarten
March

Goodyear Elementary


Jose Guarda-Alfaro
Kindergarten
September

Terrance Blanding
1st Grade
October

Makenzie Dart
2nd Grade
November

Isaiah Love
3rd Grade
January

Julius Howell, Jr.
4th Grade
February

Genaiya Stephens
5th Grade
March

Jane Macon Middle School


Rylee Brumbaugh
8th Grade
September

Sha'Keem Scriven
7th Grade
October

Aaron Wright
6th Grade
November

Araceli Salazar
8th Grade
January

Aniston Royer
7th Grade
February

Andrea Thompson
6th Grade
March

Needwood Middle School


Abigail Wood
8th Grade
September

Alejandra Padilla
6th Grade
October

Aum Patel
7th Grade
November

Atraevius Vail
8th Grade
January

Javier Cordova-Mobley
6th Grade
February

Christina Silva
6th Grade
March

Oglethorpe Point Elementary


Lily Kate Akins
5th Grade
September

Zi'yan Rankin
1st Grade
October

Stiles Robinson
Kindergarten
November

Will Fedisin
4th Grade
January

Annabelle Lee
2nd Grade
February

Sanders Barrett
3rd Grade
March

Risley Middle School


Emma Kate Elrod
6th Grade
September

Jordan Swain
8th Grade
October

Victoria Moore
7th Grade
November

Oceanna Scott
8th Grade
January

Joseph Poppell
8th Grade
February

Cheyenne Bennett
8th Grade
March

Satilla Marsh Elementary


Gavin Sheldrake
2nd Grade
September

Mayce Gleaton
5th Grade
October

Kasandra Tucker
2nd Grade
November

Sydney King
3rd Grade
January

Margaret Mumford
1st Grade
February

Yoshika Ino
4th Grade
March

Sterling Elementary


Jaden Thorpe
Kindergarten
September

Alexandro Bautista-Gomez
5th Grade
October

Mia Rosa
5th Grade
November

Catherine Taylor
4th Grade
January

Paityn McCormick
4th Grade
February

Lillian Mobley
1st Grade
March

St. Simons Elementary


Natalia Perez-Vasquez
4th Grade
September

Callie Jones
2nd Grade
October

Ingrid Castillo-Miguel
5th Grade
November

Macie Manser
5th Grade
January

Christian Sturdivant
3rd Grade
February

Caleb Faulk
5th Grade
March