Award Recipients

Glynn County Schools, 2013-2014

Scroll through all recipients (schools are listed in alphabetical order)
or click on a school name below:

Altama Elementary


Reggiana Habersham
2nd Grade
September

Alexa Dominguez-Nunez
5th Grade
October

Maria Huerta
3rd Grade
November

Regganae Habersham
4th Grade
January

Yoli Anderson
4th Grade
February

Kristen Edwards
3rd Grade
March

Brunswick High School


Tony Huang
12th Grade
September

Justin Thrower
12th Grade
October

Shelby Taylor
12th Grade
November

Natalie Tindall
11th Grade
January

Kendra Weeks
12th Grade
February

Jerilyn Deloach
12th Grade
March

Burroughs Molette Elementary


Samaria Peacock
Kindergarten
September

Ashley Barranco-Lopez
3rd Grade
October

Kamajanee Bryant
1st Grade
November

Jessica Echeverria
4th Grade
January

Mariah Haynes
2nd Grade
February

Ta'zavia Johnson
5th Grade
March

CB Greer Elementary


Landon Ethridge
Kindergarten
September

Emma Counts
4th Grade
October

Kenton Raiford
4th Grade
November

Sarah Beth Harms
1st Grade
January

Haley Flantos
5th Grade
February

Jashala Wilson
5th Grade
March

Coastal Academy


Joni Mann
4th Grade
September

Seth Haynes
8th Grade
October

Stephon Williams
6th Grade
February

Abigail Taylor
9th Grade
March

F.A.C.E.S. Pre-K


Gabrielle Brennon
Pre-K
September

Malik Harris
Pre-K
October

Skyla Buck
Pre-K
November

Tokio Colbert
Pre-K
January

Jennifer Alanis
Pre-K
February

Jakeor Ford
Pre-K
March

Glyndale Elementary


Carolyn Brantley
Kindergarten
September

Katelyn Duke
1st Grade
October

Kylan Butler
3rd Grade
November

Virginia Lopez-Avila
1st Grade
January

Madison Woody
5th Grade
February

Alex Brenes Pimentel
5th Grade
March

Glynn Academy


David Bacon, Jr.
12th Grade
September

Lindsey Olson
12th Grade
October

Jessica Hughes
12th Grade
November

Breanna Anders
11th Grade
January

Twinkle Suthar
12th Grade
February

Rachel Brashear
12th Grade
March

Glynn Middle School


Eunice Quartey
7th Grade
September

Laura Carter
8th Grade
October

Alex Gonzalez
8th Grade
November

Valena George
8th Grade
January

Sasha Acevedo
8th Grade
February

Ansley Cate McNeese
7th Grade
March

Golden Isles Career Academy


Gerrick Whisenant
9th Grade
September

Joseph Saradpon
12th Grade
October

Davia J. Williams
12th Grade
November

Yasmine Houston
12th Grade
January

Autumn Branch
11th Grade
February

Denasia Murphy
11th Grade
March

Golden Isles Elementary


Kijah E. Brooks
5th Grade
September

Madigan Kirkland
3rd Grade
October

Christian Xavier Johnson
1st Grade
November

Abigail German
2nd Grade
January

Ruby Gomez-Herrera
2nd Grade
February

Caroline Boyles
1st Grade
March

Goodyear Elementary


Patrick "Rocky" Torrillo
Kindergarten
September

Faith Bacon
1st Grade
October

Terry Mitchell, III
2nd Grade
November

Donovan Wallace
3rd Grade
January

Emma O'Brien
4th Grade
February

Stephanie Allen
5th Grade
March

Jane Macon Middle School


Colby Griner
6th Grade
September

Bethany Lewis
7th Grade
October

Emily Spence
8th Grade
November

Victoria Noel
6th Grade
January

Hope Downs
6th Grade
February

Joseph Ali
7th Grade
March

Needwood Middle School


Shelby Davis
7th Grade
September

Ariyan Williams
6th Grade
October

Camryn Jones
7th Grade
November

Cody Myers
8th Grade
January

Joshua Lynah
6th Grade
February

Ronwen Burnley
7th Grade
March

Oglethorpe Point Elementary


Sadie Easlic
5th Grade
September

Sophia Mendez
Kindergarten
October

Darimarcos Lorenzo-Hernandez
2nd Grade
November

Sara Torbert
4th Grade
January

Lily Tilghman
2nd Grade
February

Anneliese Sepp
1st Grade
March

Risley Middle School


Haleigh Terhune
8th Grade
September

Macy Helms
7th Grade
October

Valentia Arias
7th Grade
November

Kale Diestel
8th Grade
January

Lydia Franks
8th Grade
February

Savante Tresvant
6th Grade
March

Satilla Marsh Elementary


Aubrey Nixon
3rd Grade
September

Noah Brand
5th Grade
October

Cecilia Grace Daniel
5th Grade
November

Ambria Holland
4th Grade
January

Kaleb Sheldrake
1st Grade
February

Kensly Beach
Kindergarten
March

Sterling Elementary


Carrie Rowell
5th Grade
September

Antonio Early
5th Grade
October

Eden Davis
4th Grade
November

Sarah Benner
2nd Grade
January

James McGarry III
2nd Grade
February

Sebree Walton
5th Grade
March

St. Simons Elementary


Keturah "Kat" Cranz
2nd Grade
September

Anthony Moses, III
Kindergarten
October

Jamie Rivers
2nd Grade
November

Emma "Kenzie" Alves
5th Grade
January

Bryan Espinoza
5th Grade
February

Eliza Speight
5th Grade
March