Award Recipients

Glynn County Schools, 2012-2013

Scroll through all recipients (schools are listed in alphabetical order)
or click on a school name below:

Altama Elementary


Quan Vo
5th Grade
September

Jonathan Welson
2nd Grade
October

Camron Crump
4th Grade
November

Colin Speed
3rd Grade
January

Minh Nguyen
5th Grade
February

James Ramsey
2nd Grade
March

Brunswick High School


Logan Rooks
12th Grade
September

Lane Taylor
12th Grade
October

Rachel Condit
12th Grade
November

Brianna Henderson
11th Grade
January

Ishaun Armstrong
11th Grade
February

Madison Anderson
11th Grade
March

Burroughs Molette Elementary


Gregory Peacock
Kindergarten
September

Cedric King
1st Grade
October

Alisa Sawyer
2nd Grade
November

Jakobe Livingston
3rd Grade
January

Ta'zavia Johnson
4th Grade
February

Regina Bryant
5th Grade
March

CB Greer Elementary


Bethany Kelsch
5th Grade
September

Alyssa Heinmuller
3rd Grade
October

Pierson Hardee
2nd Grade
November

ElizabethBennett
3rd Grade
January

Lailah Boler
1st Grade
February

Elijah Myers
5th Grade
March

Coastal Academy


Azuma Lambert
10th Grade
September

Je'Kyrah Whitten
2nd Grade
October

Michael Mobley
9th Grade
January

Patricia Gibson
8th Grade
February

Damien West
3rd Grade
March

F.A.C.E.S. Pre-K


Alyssa Navarro
Pre-K
September

Gustavo Valdez-Diaz
Pre-K
October

Devin Broughton
Pre-K
November

Tyler Higgs
Pre-K
January

Nimil Watson
Pre-K
February

Skylar Hatheway
Pre-K
March

Glyndale Elementary


Maya Childers
4th Grade
September

Destiny Habersham
Kindergarten
October

Danna Vences-Reyes
1st Grade
November

Uriel Villalobos
5th Grade
January

Mark Tapia
3rd Grade
February

Brandon Edwards
2nd Grade
March

Glynn Academy


Logan Lim
12th Grade
September

Gabriel Hernandez
11th Grade
October

Breanna Jones
12th Grade
November

Walter Holmes Jr.
12th Grade
January

Daniela Rodriguez
12th Grade
February

Tyler Hodzen
10th Grade
March

Glynn Middle School


Hill Hartman
7th Grade
September

Adamari Cruz
6th Grade
October

Mary Grace Rhodes
8th Grade
November

Destiny Hankerson
7th Grade
January

Travis Head
8th Grade
February

John Carter Marks
7th Grade
March

Golden Isles Career Academy


Bryan Lawyer
12th Grade
September

Josh Thornton
12th Grade
October

Aviaunna Young
12th Grade
November

Lynbyrd Massey Jr.
11th Grade
January

Charles "Chase" Adams
12th Grade
February

Ashton Keith
11th Grade
March

Golden Isles Elementary


Thomas Caldwell
5th Grade
September

Lindsey Sparks
4th Grade
October

James E. Rowe
4th Grade
November

Dayna Pabon
4th Grade
January

Elaysha Brown
5th Grade
February

Lester Andrews, Jr.
1st Grade
March

Goodyear Elementary


Ja'Myria Joyce
Kindergarten
September

Tania Arce-Velasquez
1st Grade
October

Semajderia Graves
2nd Grade
November

Airess Wheeler
3rd Grade
January

Ashari Bond
4th Grade
February

Markyle White
5th Grade
March

Jane Macon Middle School


Daniel Levi Vashaw
7th Grade
September

Precious Seals
6th Grade
October

Vanessa Montes
8th Grade
November

Matthew Gage Mullen
8th Grade
January

Zuri Hernandez
6th Grade
February

Celeste Morales
7th Grade
March

Needwood Middle School


Danika "Chloe" Simmons
6th Grade
September

Justin Pham
7th Grade
October

Austin Lanier
8th Grade
November

Spencer Paige
6th Grade
January

Aakash Patel
7th Grade
February

Lamaia' Butler
7th Grade
March

Oglethorpe Point Elementary


Lynette Arosemena
1st Grade
September

Elisabeth Booth
Kindergarten
October

John Wise Long
3rd Grade
November

Emmeline West
5th Grade
January

Kaylin Hughes
4th Grade
February

John Porter Robinson
2nd Grade
March

Risley Middle School


Landon Clayton
8th Grade
September

Joshuan Hippard
6th Grade
October

Kale Diestel
7th Grade
November

Julissa Melendez
8th Grade
January

Kyle Hildebrand
8th Grade
February

Madisyn Coty
8th Grade
March

Satilla Marsh Elementary


Braydon Perez
1st Grade
September

Bianca Bisoondath
3rd Grade
October

Jordan Schultz
2nd Grade
November

Megan Brummett
5th Grade
January

Riley Hansen
4th Grade
February

Abigail Lee
Kindergarten
March

Sterling Elementary


Jacob Hinson
5th Grade
September

Kayden Zeigler
1st Grade
October

Skyler Purvis
4th Grade
November

Morgan Ponsell
2nd Grade
January

Elliott Latham
4th Grade
February

Milasha Franklin
5th Grade
March

St. Simons Elementary


Trevel Jashon Seals
5th Grade
September

Emmaline Branch
5th Grade
October

Frank Velazquez-Garcia
5th Grade
November

Elizabeth "Lizzy" Buffy
2nd Grade
January

Kennedy Burnsed
2nd Grade
February

Harrison Stone
5th Grade
March