Award Recipients

Glynn County Schools, 2011-2012

Scroll through all recipients (schools are listed in alphabetical order)
or click on a school name below:

Altama Elementary


Donovan Jones
5th Grade
September

Perla Vanegas
1st Grade
October

Rhiannon Griffin
5th Grade
November

Kamryn Jones
5th Grade
January

Makenzie Morgan
4th Grade
February

Elizabeth Reyes
4th Grade
March

Brunswick High School


Rafeal Baker
12th Grade
September

Brianna Peacock
12th Grade
October

Cameron Dionne
12th Grade
November

Gabriella Benton
11th Grade
January

Lacricia Moore
11th Grade
February

Calvin Thigpen
10th Grade
March

Burroughs Molette Elementary


Lady Reyes-Silva
1st Grade
September

Aaliyah Mann
1st Grade
October

Mekhi Littles
2nd Grade
November

Da'Ziraei Swinson
4th Grade
January

Dominique Dawson
4th Grade
February

Garria Campbell
4th Grade
March

CB Greer Elementary


Charlie Medders
2nd Grade
September

RachelThomas
5th Grade
October

Isabelle Murray
4th Grade
November

David "D.C." Pierce
4th Grade
January

Grace Horton
4th Grade
February

Makala Anne Sharpe
2nd Grade
March

F.A.C.E.S. Pre-K


David Joel-Lopez
Pre-K
September

Ja'Myria Joyce
Pre-K
October

Kathleen Williams
Pre-K
November

Jeremiah Williams
Pre-K
January

Ocean Easton
Pre-K
February

Dania Lopez-Morales
Pre-K
March

Glyndale Elementary


Jasmin Moncur
3rd Grade
September

Giovanni Blankenship
1st Grade
October

Briseyda Raymundo
3rd Grade
November

Breanna Deaver
Kindergarten
January

Verna Li
4th Grade
February

Kayla J. Wilcox
5th Grade
March

Glynn Academy


John Wilcox III
9th Grade
September

Cori Crankshaw
11th Grade
October

Shae Culpepper
11th Grade
November

Dalila Vazquez-Herrera
12th Grade
January

Sara Morrison
12th Grade
February

Devin Drury
12th Grade
March

Glynn Middle School


Isabelle Schmidt
8th Grade
September

Denton Spencer
7th Grade
October

Sasha Acevedo Davila
6th Grade
November

Ryan Johnston
8th Grade
January

Jocelyn Julio
7th Grade
February

Mary Lee McQuigg
7th Grade
March

Golden Isles Career Academy


Matthew Carter
12th Grade
September

Peyton Waters
12th Grade
October

Mathew Coffman
12th Grade
November

Andrew Carnes
12th Grade
January

Kyla West
11th Grade
February

Zachary Hamilton
11th Grade
March

Golden Isles Elementary


Anja Bailey
5th Grade
September

Emma Krum
Kindergarten
October

Madison Bragg
2nd Grade
November

Peter Smiley
4th Grade
January

Karen Tran
4th Grade
February

Rainey Dominey
4th Grade
March

Goodyear Elementary


Luis Aguilar
Kindergarten
September

James Brown
1st Grade
October

Jasmine Dixon
2nd Grade
November

Brooklyn Kearse
3rd Grade
January

Alexandra Muse
4th Grade
February

Markaila Allen
5th Grade
March

Jane Macon Middle School


Shae Johnston
6th Grade
September

John Tran
7th Grade
October

Nathan Gaffney
7th Grade
November

Rosemary Albenice
7th Grade
January

Holden Ryan Hawkins
6th Grade
February

Thaoi Pham
8th Grade
March

Needwood Middle School


Chau Ha
8th Grade
September

Marshon McGirth
8th Grade
October

Mia Shaw
8th Grade
November

Tina Le
7th Grade
January

Makaela Everett
6th Grade
February

Jenny Kim
7th Grade
March

Oglethorpe Point Elementary


Max Poysky
Kindergarten
September

Camren Chambliss
1st Grade
October

Tiffany Taylor
2nd Grade
November

Gwendolyn Sepp
3rd Grade
January

Reese Waller
4th Grade
February

Jon Michael McKinnon
5th Grade
March

Risley Early College Academy


Brianna Dozier
11th Grade
September

Mashonda Jolley
10th Grade
October

Precious Grant
9th Grade
November

Diamon Mitchell
8th Grade
January

Jasmine Foster
7th Grade
February

Alycia Baylock
6th Grade
March

Satilla Marsh Elementary


Ryan Harris
5th Grade
September

Carleigh May
5th Grade
October

Kayleigh Rose
1st Grade
November

Jayden Turner
3rd Grade
January

Corinne Hill
3rd Grade
February

Kelani Underwood
4th Grade
March

Southside Performance Learning Center


Shantequa Beckham
12th Grade
September

Jeremy Leggett
12th Grade
October

Matthew Forrest
10th Grade
November

Victoria Doster
12th Grade
January

Ben Fuller
12th Grade
February

Rebecca L. Cooey
12th Grade
March

Sterling Elementary


Halee Toler
3rd Grade
September

Justin Evan Carter
5th Grade
October

Griffin Moore
2nd Grade
November

Jet-San Hernandez
2nd Grade
January

Hannah Gainous
3rd Grade
February

Ivan Pavon-Medina
5th Grade
March

St. Simons Elementary


Marq Bosquez
2nd Grade
September

Eliza Speight
3rd Grade
October

Marley Johnson
4th Grade
November

Rebecca Tiller
3rd Grade
January

Jimmy Bishop III
5th Grade
February

Suzanna Meyer
1st Grade
March