Award Recipients

Glynn County Schools, 2007-2008

Scroll through all recipients (schools are listed in alphabetical order)
or click on a school name below:

8.5


Caleb Buggy
Grade 8.5
September

Jacquana Matthews
Grade 8.5
October

Devin Wright
Grade 8.5
November

Alexis Miller
Grade 8.5
January

Victoria Edwards
Grade 8.5
February

Cedrick Herrington
Grade 8.5
March

Altama Elementary


Abel Morales
2nd Grade
September

Tamyia Bess
3rd Grade
October

Freddie Crespo
Kindergarten
November

Deomi Johnson
5th Grade
January

Amari Austin
3rd Grade
February

Daija Kent
3rd Grade
March

Brunswick High School


Sophie Dunne
12th Grade
September

Raven Parker
12th Grade
October

James Vining
12th Grade
November

Benjamin Tyre
12th Grade
January

Natalie Demarko
11th Grade
February

Caleb Heath
12th Grade
March

Burroughs Molette Elementary


Marvin Mitchell
5th Grade
September

Luis Ramirez
3rd Grade
October

Tamara Thornton
3rd Grade
November

Alvarius Jackson
5th Grade
January

Marcus Maxwell
3rd Grade
February

Luis Co
5th Grade
March

C.B. Greer Elementary


Gary Manning
3rd Grade
September

Allison Durham
5th Grade
October

Molly Hutchinson
3rd Grade
November

Christopher Smith
3rd Grade
January

Summer Wright
5th Grade
February

Dustyn Purvis
2nd Grade
March

Glyndale Elementary


Jessica Bautista-Librado
1st Grade
September

Samuel Johnson
3rd Grade
October

Jordendale Davis
4th Grade
November

Anna Simpson
5th Grade
January

Kiera Willis
4th Grade
February

Leodan Alvarado
3rd Grade
March

Glynn Academy


Katherine Greene
10th Grade
September

Ernestine Bristow
12th Grade
October

Ashley Mae Lewis
11th Grade
November

David Phillips
12th Grade
January

Amanda Mincey
12th Grade
February

Cassandra Wright
12th Grade
March

Glynn Middle School


Gabriel Hernandez
7th Grade
September

Megan Triplett
6th Grade
October

Anny Tyre
7th Grade
November

Mary Ellen Taylor
6th Grade
January

Maubg Zadun
8th Grade
February

Walter Holmes
7th Grade
March

Golden Isles Elementary


Trey Hurt
5th Grade
September

Tayliyah Green
4th Grade
October

Nautica Watson
2nd Grade
November

Weston Harper
3rd Grade
January

Carlee Smith
4th Grade
February

Jasmine Trinh
5th Grade
March

Goodyear Elementary


Shaneice Crook
Kindergarten
September

Josue Acosta-Cabrera
1st Grade
October

Truman Antah
2nd Grade
November

Tyte'onna Anderson
3rd Grade
January

Christina Wilson
4th Grade
February

Eddie Banks
5th Grade
March

Jane Macon Middle School


Amira Almasri
8th Grade
September

Shantia Smith
7th Grade
October

Cherokee Sullivan
6th Grade
November

Shelby Bennett
8th Grade
January

Randi Takatori
6th Grade
February

Damien Baker
6th Grade
March

Needwood Middle School


Jashaun Tatum
6th Grade
September

Brandon Tasciotti
7th Grade
October

Anthony Stevens
7th Grade
November

Matthew Bibby
7th Grade
January

Kaitlyn Prescott
8th Grade
February

Megan Benton
6th Grade
March

Oglethorpe Point Elementary


Caroline Gustavsot
5th Grade
September

JD Weidhaus
4th Grade
October

Griffin Stevenson
3rd Grade
November

Hannah Yarborough
2nd Grade
January

Sara Seckinger
1st Grade
February

Abigail Lane
Kindergarten
March

Risley Early College Academy


Pashell Singleton
6th Grade
September

Tyler Diesch
7th Grade
October

Earnest Small
8th Grade
November

Lachante Chestnut
6th Grade
January

Brianna Dozier
7th Grade
February

Lindsey Holmes
6th Grade
March

Risley Learning Center


Shekea Hill
11th Grade
September

Colin Triplett
11th Grade
October

Victoria Rozier
11th Grade
November

Andre Smith
12th Grade
January

Monique Lagrone
9th Grade
February

Raymond Robinson
12th Grade
March

Satilla Marsh Elementary


Samantha Wood
1st Grade
September

Conner Adams
2nd Grade
October

Morgan Simpson
4th Grade
November

Tyler Hodzen
5th Grade
January

Garrison Rose
Kindergarten
February

Amber Bell
5th Grade
March

Southside Performance Learning Center


Antonia Spaulding
12th Grade
September

Jordan Cumbest
11th Grade
October

Ashley McCall
11th Grade
November

Sasha Gray
11th Grade
January

Eugene Flowers
12th Grade
February

Jamie Clark
12th Grade
March

Sterling Elementary


TyQuan Seals
Kindergarten
September

Kati Shell
5th Grade
October

Citlalli Salas-Sanchez
Kindergarten
November

Landon Chanclor
3rd Grade
January

Karagan Royer
1st Grade
February

Dillian Cribbs
4th Grade
March

St. Simons Elementary


Katherine Houser
5th Grade
September

Jessica Whalley
4th Grade
October

Jack Dow
Kindergarten
November

Ronald Altman
5th Grade
January

Kole Corbett
1st Grade
February

Gabrial Diaz
4th Grade
March